Zakaj nositi zaščitne čevlje

Razlika med zaščitnimi čevlji in navadnimi čevlji je predvsem v aluminijasti zaščiti ali kapici čevlja. To bo ščitilo vaše prste in nart pred težkimi udarci raznih predmetov.

Delovna obutev nas zaščiti pred vsemi pričakovanimi nevarnostmi na delovnem mestu. Ob tem pa mora biti čim bolj udobna, saj jo imamo na nogah dolgo časa in bo od tega odvisno naše počutje.

Vsi delovni čevlji so opremljeni z zaščitno kapico, ki preprečuje udarce do sile 200 džul. Varnostni čevlji morajo imeti tudi protizdrsni podplat za gladka in mastna tla v industrijskih okoljih, podplati pa morajo biti odporni na ogljikovodike.

Preveriti je potrebno tudi ali so podplati neprebojni, zlasti v primeru dela v mehaničnih delavnicah, če so antistatični za delavnice, in pa če so čevlji odporni na ogenj, za varilne delavnice.

Vedeti moramo tudi ali moramo imeti vodoodporne čevlje, tako bomo lahko izbrali material čevljev. Material zaščitnih čevljev določa tudi težo čevljev, lažji je material, bolj udoben bo čevelj.

 

Drugi pomemben element, ki ga je treba upoštevati glede udobja čevljev, je vrsta materiala, ki se uporablja za zaščitno kapico.

Zaščitne čevlje je treba nositi v vseh panogah kjer obstaja nevarnost poškodb stopala. 

 

Razlika med zaščitnimi čevlji in navadnimi čevlji je predvsem v aluminijasti zaščiti ali kapici čevlja. To bo ščitilo vaše prste in nart pred težkimi udarci raznih predmetov.

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?