Brušenje in lakiranje parketa

Vsaka talna obloga se s časom obrabi in tudi parket ni nobena izjema. Z oljenjem ali lakiranjem lahko parket delno zaščitimo, vendar je tudi te površine potrebno vzdrževati.

Trenje med obuvali ali premičnim pohištvom površine naredi hrapave oz, tanjše. Ta mesta so nato veliko občutljivejša na umazanijo ali vdor vlage.

Poleg tega parket na močni sončni svetlobi s časom zbledi. Odvisno od kvalitete lesa, trajnosti laka oz. kvalitete olja in obrabe, bo vsak parket s časom nekoliko zbledel in izgubil del sijaja.

Kvalitetni parketi imajo to prednost, da jih je možno obnoviti in jim povrniti prvoten videz.

 

Plast laka na lakiranem parketu deluje kot zaščitna plast, ki parket ščiti pred udarci in vlago, vendar se tudi ta površina z leti obrabi.

Obnova lakiranja poteka po sledečem postopku. Najprej se iz prostora odstrani vso pohištvo. Sledi brušenje starega laka, nanos temeljnega laka in nanos do treh slojev končnega laka. Zaključni lak je lahko različnih stopenj sijaja, od mat do visokega sijaja. 

 

Oljen parket ima lep naraven videz, vendar je bolj občutljiv na mehanske poškodbe, oljenje parketa pa je potrbno bolj pogosto. Oljenje poteka strojno ali ročno in ga ponavljamo tolikokrat, da je olje povsod enakomerno vpojeno v les.

 

Masiven parket je možno v njegovi življenjski dobi večkrat zbrusiti. Z brušenjem se odstranijo vse opazne praske, poškodbe ali umazanija, parketu pa se povrne prvoten videz zdravega lesa. 

Število brušenj parketa je odvisno predvsem od debeline zgornjega sloja.

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?