Pravilna površinska obdelava lesa?

Brušenje lesa je lahko precej zoprna naloga, če se lotimo dela z nepravilno tehniko, saj po nepotrebnem izgubljamo čas in se grob les le počasi  spreminja v gladko leseno površino.

Brušenje kot postopek pri vsaki površinski obdelavi sodi v predpriprave, lotimo se ga pa takrat, ko želimo imeti gladko površino.

Z brušenjem lesu odvzamemo tanek sloj, to pa nam omogoča, da dosežemo visoko natančnost.

 

Ročno brušenje  je manj hrupno in prašno od strojnega. Pri brušenju moramo poznati pravilne tehnike, saj bomo samo tako hitri in učinkoviti.

Za pravilno brušenje lesa potrebujemo vsaj tri brusne papirje različnih granulacij. Papir z oznako 60 ali 80 je namenjem grobemu brušenju, srednje grobi so približno 120, 180 ali več pa so za fino brušenje, s to granulacijo pobrusimo les pred nanašanjem lazure ali laka.

Vodobrusni papirji pa so označeni z višjimi oznakami, do 1200, ti so namenjeni brušenju vmesnih nanosov laka, poliranju in loščenju debelejših premazov.

 

Pri brušenju moramo biti pozorni, da les vedno brusimo vzporedno z vlakni, saj se jih s prečnim brušenjem trga, zato so praske brušenja bolj vidne.

Kadar brusimo ravne površine je najbolje, da imamo držalo za brusni papir, če le tega nimamo lahko papir ovijemo kar okrog kosa lesa. Držalo mora biti v popolnem stiku s podlago, da se pritisk na les razporedi enakomerno.

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?